Kiedy powstaje tachykardia?

Kiedy powstaje tachykardia?

Tachykardia, inaczej częstoskurcz, zaliczana jest do zaburzeń pracy serca. W jej wyniku dochodzi do bardzo szybkiego bicia serca, przy czym nie jest do spowodowane uprawianiem intensywnych ćwiczeń fizycznych. U osób cierpiących na tachykardię, dochodzi do nawet powyżej 100 uderzeń serca na minutę.

Schorzenie może powstawać na skutek różnych chorób lub dolegliwości, takich jak gorączka, odwodnienie, niedokrwistość czy nadczynność tarczycy. Wówczas należy zadbać o wyeliminowanie tych chorób, żeby praca serca była w granicach normy. Tachykardia często jest diagnozowana u osób, które cierpią na inne choroby i schorzenia serca. Inne czynniki, które przyczyniają się do tego zaburzenia, to m.in. palenie papierosów, stres, nadmiar alkoholu lub napojów obfitujących w kofeinę. Przyspieszone bicie serca występuje także u osób, które pozytywnie lub negatywnie emocjonują się danym zdarzeniem.

Tachykardia może spowodować poważne zaburzenia, takie jak zawał mięśnia sercowego czy niewydolność krążenia. Czasem zbyt gwałtowny spadek ciśnienia tętniczego jest kolejnym czynnikiem, odpowiedzialnym za to schorzenie.

Podstawowym objawem tachykardii jest kołatanie serca. Chory często odczuwa także zawroty głowy oraz ból w klatce piersiowej. Niekiedy dochodzi do omdlenia i utraty przytomności. Profilaktyka przeciw temu schorzeniu polega głównie na zdrowym stylu życia, unikaniu forsownego wysiłku oraz ograniczaniu spożywania pobudzających napojów.

Polio Sabin jest produktem godny polecenia każdemu konsumentowi prowadząca do śmierci żółtaczka jąder podkorowych mózgu wymaga natychmiastowego leczenia