Na czym polega arytmia serca?

Arytmia serca to dość częste schorzenie, które polega na nieregularnej, przyśpieszonej lub zwolnionej pracy serca. Choroba ta najczęściej rozwija się u osób starszych. W niektórych przypadkach jest bezpośrednią przyczyną śmierci.

Arytmię powodują zazwyczaj inne choroby, jak np. nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zwyrodnienie mięśnia sercowego czy schorzenia zastawek serca. Niekiedy przedawkowanie poszczególnych leków może spowodować arytmię. Schorzenie często ma związek z pojawieniem się kołatania serca. Zazwyczaj chorzy skarżą się również na ogólne osłabienie, ból w klatce piersiowej oraz duszności.

Diagnostyka arytmii polega przede wszystkim na badaniu EKG. Często wykonuje się także ECHO serca oraz RTG klatki piersiowej. Leczenie schorzenia uzależnione jest od współistniejących chorób. Pod uwagę brane są także ewentualne komplikacje arytmii. W niektórych przypadkach wskazane jest leczenie zabiegowe. Najczęściej polega to na wszczepieniu rozrusznika serca, operacji zastawek czy kardiowersji elektrycznej. Chorym zalecana jest także modyfikacja stylu życia. Dotyczy to głównie takich aspektów jak zobacz jaka dieta jest odpowiendia podczas żółtaczki oraz systematyczny, umiarkowany wysiłek fizyczny. Osoby z arytmią serca powinni unikać także wszelkich nałogów, przede wszystkim palenia papierosów. Z kolei pacjenci z otyłością, powinni zadbać o zachowanie właściwej masy ciała.

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym jest bardzo smaczny w porównaniu do innych tego typu produktów