Rodzaje kardiomiopatii

Kardiomiopatie zaliczane są do wad serca, w których dochodzi do upośledzenia funkcji mięśnia sercowego. Powoduje to niewystarczające zaopatrywanie organizmu w krew, przez rozwijającą się dysfunkcje serca. Choroba ma podłoże genetyczne.

Wyróżnia się kilka rodzajów kardiomiopatii. Kardiomiopatia przerostowa przyczynia się do nadmiernego przerostu mięśnia sercowego. Podstawowym jej objawem jest uczucie duszności, bóle i zawroty głowy, kołatania serca, a czasem nawet omdlenia. W kardiomiopatii restrykcyjnej dochodzi do nieprawidłowości podczas rozkurczu serca. Skutkiem tej wady jest niewydolność serca wraz z dusznościami. Kardiomiopatia rozstrzeniowi powoduje pojawienie się objawów niewydolności lewej komory serca. Dochodzi w niej przede wszystkim do znacznego powiększenia mięśnia sercowego.

Na tle tych wad serca można wyróżnić jeszcze arytmogenną dysplazję prawo komorową, w której tłuszcz stopniowo zastępuje mięsień sercowy. Jest to bardzo niebezpieczne schorzenie, bowiem przyczynia się do gwałtownego zgonu sercowego. Do jednych z najrzadszych wad serca zalicza się kardiomiopatia z niescalenia. W jej wyniku poszczególne warstwy serca nie ulegają połączeniu. Prowadzi to do bardzo niebezpiecznej dysfunkcji serca.

słysząc nazwę Cutibaza od razu wiesz, że chodzi o nasz nowy lek